Jste zde

Reference

Atopický ekzém

Dceři Renatě se ve dvou letech zanítila kůže na lýtku pravé nohy a postupně se jí rozšířilo po celém těle. To už jsmě měli za sebou různá vyšetření a konečný verdikt zněl – atopický ekzém. Mastičky ani kapky proti svědění moc nepomáhaly. Když byly Renatce čtyři roky, její stav se ještě více zhoršil.

  

Grafika pro úvodní stránku alternativní léčení

  

Léčba rakoviny

V roce 2011, někdy v březnu, jsem si nahmatala na krku uzlinu velikosti třešně, která se postupně zvětšila do velikosti švestky. Navštívila jsem lékaře a ten mi navrhl uzlinu vyříznout. Za měsíc jsem pak šla na operaci, kde mi uzlinu vyoperovali a vzorek z ní poslali na histologii. Ukázalo se, že uzlina byla zhoubná a následná vyšetření ukázala, že takových zasažených lymfatických uzlin mám víc a že musím absolvovat další operace. Při nich mě odstranili další lymfatické uzliny na krku a také měkké tkáně.

  

Grafika pro úvodní stránku alternativní léčení

  

Neplodnost

Po vysazení hormonální antikoncepce jsem měla velmi nepravidelný cyklus a nedařilo se mi otěhotnět. Doktor mi pořád předepisoval Utrogestan, ale nic to neřešilo – hlavně to neřešilo příčinu, proč nemohu otěhotnět. Uvažovala jsem dokonce o asistované reprodukci, ale od záměru mě odrazoval fakt, že je tento zákrok poměrně finančně náročný, a že také není přirozený.

  

Grafika pro úvodní stránku alternativní léčení

  

Syndrom dráždivého střeva (tračníku)

Můj muž trpěl plynatostí, bolestmi břicha a řídkou stolicí, která se občas střídala se zácpou. Po opakovaném gastroenterologickém vyšetření lékaři dospěli k názoru, že má syndrom dráždivého střeva. Léky moc nezabíraly, a tak jsme s mužem na doporučení kamarádky navštívili poradnu civilizačních chorob v Brně.

  

Grafika pro úvodní stránku alternativní léčení