Jste zde

Homocystein

Obáváte se infarktu, mozkové příhody, trombózy nebo jiných civilizačních chorob? Snižte homocystein

infarkt, prevence, léčba

k prevenci infarktu, zvláště pak jeho opětovného vzniku, doporučuje MUDr. Karel Erben pravidelné užívání zcela obyčejných vitamínů ze skupiny B, jejichž přesné dávkování se určí na základě naměřené hladiny homocysteinu

V současné době mají téměř všichni dospělí, vlivem nekvalitních průmyslově zpracovaných potravin, vysokou hladinu homocysteinu. Vysoký homocystein pak svoji toxicitou naruší různé biochemické procesy v organizmu a tím vznikne civilizační onemocnění (civilizační nemoc nevzniká vlivem bakterie nebo viru, ale vlivem oslabených a narušených biochemických procesů). Vysoká hladina homocysteinu je tak s celkovým překyselením hlavní příčinou nárustu civilizačních chorob.

Proto je čím dál víc lidí nemocných (včetně dětí a mladistvých) a stále jich přibývá.

A přitom tomu tak nemusí být – k prevenci civilizačních chorob, nebo k zlepšení vašeho zdravotního stavu stačí tak málo – jíst přirozené potraviny a užívat přesně stanovené dávky zcela obyčejných vitamínů, které snížují toxický homocystein až k hranici absolutní bezpečnosti 6,4 mmol/l.

Při této hladině homocysteinu se nevyskytují srdečně-cévní onemocnění (infarkt, mozková příhoda, plicní embólie apod.), ani ostatní civilizační choroby, při této hladině homocysteinu lze přimět k ústupu i nádorová onemocnění.

MUDr. Karel Erben, Homocystein, civilizační choroby a biochemické zdraví, str. 74

Můj příběh

Trpěl jsem často rýmou, bolestmi v krku a chřipku jsem míval i několikrát do roka. Ta poslední byla tak silná, že jsem skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Nechápal jsem, proč jsem pořád nemocný, když oproti jiným lidem se stravuji celkem zdravě. Na vině ale nebyla až tak strava, ale vysoký homocystein - 17,3 mmol/l. Pomocí megadávek vitamínů B, které jsem přesně užíval podle rozpisu pana doktora Erbena se mi podařilo během 14 týdnů snížit homocystein na 8,4 mmol/l.

 

Od té doby jsem už nebyl nemocný.Co přímo i nepřímo vysoká hladina homocysteinu způsobuje

  • vysoký cholesterol – homocystein podněcuje k nadprodukci cholesterolu. Po snížení homocysteinu LDL cholesterol rychle klesá, aniž by se klient musel podrobovat náročné a nesmyslné dietě
  • kardiovaskulární choroby – právě v důsledku narůstající hladiny homocysteinu se za 36 let zvýšil počet kardiovaskulárních nemocí (infarkt, mozková příhoda, plicní embólie apod.) o 72% a nadále tento počet stoupá o 2% ročně!
  • zánětlivá onemocnění střev (i autoimunitního charakteru, např. Crohnovu chorobu)
  • zánětlivá onemocnění kloubů (i autoimunitního charakteru)
  • syndrom karpálního tunelu
  • oslabenou imunitu – vznikají např. častá nachlazení, chřipky, angíny (zpravidla několikrát do roka) nebo přestávají fungovat mechanismy chránící organizmus proti vzniku nádorů apod.
  • onkologická onemocnění – zde je podobný nárust jako u kardiovaskulárních chorob (dříve tři lidé ze sta, dnes každý třetí)
  • neplodnost, rizikové těhotenství a vrozené vady novorozenců – více Z D E
  • nadváhu a obezitu – poškozuje enzymy, které se spolupodílí na odvádění tuku z tkání
  • únavový syndrom

Čím nižší je koncentrace homocysteinu v krevní plazmě, tím menší je riziko vzniku civilizačních chorob, v případě nemoci pak větší naděje na skutečné uzdravení – viz. tabulka Z D E

Rozhovor Daniely Drtinové s MUDr. Karlem Erbenem o toxickém homocysteinu

Z D E

Snížení homocysteinu je nejlepším vhodným řešením pro všechny, kteří chtějí zlepšit své zdraví, ale z nějakého důvodu (např. pracovního vytížení) se jim nedaří měnit své stravovací návyky a nadále konzumují průmyslově vyráběná jídla (převážně ze supermárketů), která mají hlavní podíl na vzniku civilizačních chorob.

léčba, prevence

stačí tak málo: užívat podle rozpisu přesně stanovené dávky Homocystein Vitality

Našim cílem je pomoci vám snížit co nejvíce homocystein a tím zvrátit negativní procesy ve vašem organizmu. V případě nemoci nastane zlepšení vašeho zdravotního stavu, dokonce se můžete i uzdravit.
V případě prevence si udržíte zdraví a váš život se prodlouží.

 

Do dnešní doby vzniklo přes 14.000 vědeckých prací, pojednávajících o negativním vlivu homocysteinu na lidské zdraví.

Odkazy na některé z těchto prací můžete najít Z D E

Je smutné, že drtivá většina lékařů o homocysteinu nic neví.

 

 

Jak a čím homocystein snížíte

V poradně Zdraví vás podrobně seznámím s problematikou homocysteinu a napíši vám žádanku na odběr krve do klinické laboratoře, např. IFCOR, kde vám zjistí, jak vysoký homocystein máte. Na základě naměřeného výsledku pak obdržíte podrobný rozpis (sestavil MUDr. Karel Erben), z kterého se dozvíte, kolik Homocysteinu Vitality a Magnésium Vitality užívat, aby se homocystein co jejefektivněji snížil.

Homocystein Vitality je účinný doplněk stravy, který snižuje homocystein, neboť má ve správném poměru požadované množství vitamínů B6, B9 (kyselina listová), B12 a další mikroživiny. Byl speciálně navržen MUDr. Karlem Erbenem a Mgr. Michaelou Verde Baitlovou, autorkou projektu Vitamíny s příběhem.

 

Homocystein Vitality a Magnésium Vitality se nedají běžně koupit, můžete si je ale objednat ZDE


Grafika pro úvodní stránku alternativní léčení

Na měření homocysteinu se lze objednat

Z D E