Jste zde

Homocystein

Obáváte se infarktu, mozkové příhody nebo trombózy? Obáváte se civilizačních chorob?

infarkt, prevence, léčba

k prevenci infarktu, zvláště pak jeho opětovného vzniku, doporučuje MUDr. Karel Erben pravidelné užívání zcela obyčejných vitamínů ze skupiny B, jejichž přesné dávkování se určí na základě naměřené hladiny homocysteinu

V současné době mají téměř všichni dospělí vysokou hladinu homocysteinu a přibližně stejný počet lidí trpí podvýživou. Na vině jsou průmyslově vyráběné potraviny, které sice obsahují nadbytek základních živin, hlavně cukrů (které podporují obezitu), ale již neobsahují dostatečné množství, nebo dokonce žádné množství vitamínů, enzymů, minerálů a dalších mikroživin. Proto je tolik lidí nemocných ... proto jich stále přibývá ... a přibývá i dětí, u kterých se již ve velkém objevují i choroby stáří (osteoporóza, cukrovka II. typu apod.)...

A přitom tomu tak nemusí být – k prevenci civilizačních chorob, nebo k zlepšení vašeho zdravotního stavu stačí tak málo – jíst přirozené potraviny a užívat přesně stanovené dávky zcela obyčejných vitamínů, které snížují toxický homocystein až k hranici absolutní bezpečnosti 6,4 mmol/l.

Při této hladině homocysteinu se nevyskytují srdečně-cévní onemocnění (infarkt, mozková příhoda, plicní embólie apod.), ani ostatní civilizační choroby, při této hladině homocysteinu lze přimět k ústupu i nádorová onemocnění.

MUDr. Karel Erben, Homocystein, civilizační choroby abiochemické zdraví, str. 74
Co přímo i nepřímo vysoká hladina homocysteinu způsobuje

  • vysoký cholesterol – homocystein podněcuje k nadprodukci cholesterolu. Po snížení homocysteinu LDL cholesterol rychle klesá, aniž by se klient musel podrobovat náročné a nesmyslné dietě (ztužená rostlinná másla sice cholesterol neobsahují, ale spolupodílí se na vzniku cukrovky II. typu)
  • kardiovaskulární choroby – právě v důsledku narůstající hladiny homocysteinu se za 36 let zvýšil počet kardiovaskulárních nemocí (infarkt, mozková příhoda, plicní embólie apod.) o 72% a nadále tento počet stoupá o 2% ročně!
  • zánětlivá onemocnění střev (i autoimunitního charakteru, např. Crohnovu chorobu)
  • zánětlivá onemocnění kloubů (i autoimunitního charakteru)
  • syndrom karpálního tunelu
  • oslabenou imunitu – vznikají např. častá nachlazení, chřipky, angíny (zpravidla několikrát do roka) nebo přestávají fungovat mechanismy chránící organizmus proti vzniku nádorů apod.
  • onkologická onemocnění – zde je podobný nárust jako u kardiovaskulárních chorob (dříve tři lidé ze sta, dnes každý třetí)
  • neplodnost, rizikové těhotenství a vrozené vady novorozenců – více Z D E
  • nadváhu a obezitu – poškozuje enzymy, které se spolupodílí na odvádění tuku z tkání
  • únavový syndrom

Čím vyšší je koncentrace homocysteinu v krevní plazmě, tím větší je i riziko vzniku civilizačních chorob – viz. tabulka Z D E

Uvážíme-li, že příčinou těchto civilizačních chorob, ale i předčasného stáří, jsou narušené biochemické reakce, které se poškodily v důsledku nedostatku mokroživin ve stravě i v důsledku následné toxicity vysokého homocysteinu, pak doplněním biologicky aktivních mikroživin, včetně vitamínů snižující homocystein, většinu biochemických reakcí uvedeme zpět do rovnováhy (dle MUDr. Karla Erbena znovu obnovíte své biochemické zdraví.) To znamená, že odstraníte, nebo minimalizujete příčiny svého onemocnění a tělo se bude přirozenou cestou léčit samo za pomoci silného imunitního systému, t.j. bez násilných vnějších zásahů, které imunitu naopak oslabují.

Proto je snížení homocysteinu a úprava stravy nejlepším vhodným řešením pro všechny, kteří chtějí zlepšit své zdraví, nebo v rámci prevence civilizačních chorob chtějí zůstat zdraví. Pokud se vám ale z nějakého důvodu (např. pracovního vytížení) nedaří omezovat konzumaci nutričně bezcenných průmyslově vyráběných jídel (tavené sýry, uzeniny, těstoviny, knedlíky, pečivo, sladké pečivo, sladká jídla, slazené limonády) a měnit své stravovací návyky, pak můžete chybějící mikroživiny do organismu doplňovat pomocí biologicky aktivních přírodních doplňků stravy. Poradíme vám, jaké jsou pro tento účel nejvhodnější.

léčba, prevence

stačí tak málo: užívat dle rozpisu přesně stanovené dávky Homocystein Vitality

Našim cílem je pomoci vám snížit co nejvíce homocystein a tím zvrátit negativní procesy ve vašem organizmu. V případě nemoci nastane zlepšení vašeho zdravotního stavu, dokonce se můžete i uzdravit. Zlepší se i kvalita vašeho života.
V případě prevence si udržíte zdraví a váš život se prodlouží.

Do dnešní doby vzniklo přes 14.000 vědeckých prací, pojednávajících o negativním vlivu homocysteinu na lidské zdraví.

Odkazy na některé z těchto prací můžete najít Z D E

Je smutné, že drtivá většina lékařů o homocysteinu nic neví. Proč asi?

Homocystein Vitality je účinný doplněk stravy pro snížení hladiny homocysteinu, vytvořený na základě spolupráce s MUDr. Karlem Erbenem a Mgr. Michaelou Verde Beitlovou.

 

Více o přípravku Homocystein Vitality ZDE


Grafika pro úvodní stránku alternativní léčení

Na měření homocysteinu se lze objednat

Z D E